2017 m. liepos 7 d., penktadienis

Stogas baigtas.

Tikėjau, kad stogo darbai eis šiek tiek greičiau, tačiau mūsų stogas yra ganėtinai sudėtingas, tad vyrams teko nemažai paplušėti. Kaip jie patys sako, prabangus stogas yra tas, kuris turi 8 šlaitus, o pas jus 10! Bet apie viską nuo pradžių.

Dar namo projektavimo metu pasitarę su architekte, o vėliau ir su konstruktoriumi, priėmėme sprendimą, kad namo stogui naudosime ne standartines gegnes, o gamykloje pagamintas santvaras.
Kas nulėmė tokį sprendimą? Svetainėje ir garaže yra per dideli tarpatramiai, tad būtų tekę arba papildomas nešančias sienas mūryti, arba naudoti metalines sijas, į kurias būtume atrėmę stogą..To pasekoje daugiau pamato, daugiau darbo, 
Dar žiemą pradėjau ieškoti, kur galėčiau užsakyti jų gamybą, Lietuvoje įmonių, kurios užsiima santvarų gamyba, kiek man pavyko rasti, yra 5-6. Kainos jose daugiau mažiau panašios. Įmonė kuri projektuoja santvaras yra turbūt vienintelė "Statybų lyga" ir visos gamyklos naudojasi jų paslaugom. Tad kur besikreipdavau dėl kainos, visi jau mano projektą turėdavo, užtekdavo tik pasakyti projekto numerį ir jie pateikdavo savo kainą. Sutarus dėl gamybos, teko ieškoti, kas jas sumontuos. Norėjau pasirinkti tokią įmonę, kuri būtent specializuotųsi santvarų montavime, ir tokią įmonę man rekomendavo "Statybų lygą". Susitikau su direktoriumi iš "Team41 UAB", aptarėme detales, sutarėm kainą ir užsirezervavau laiką stogo darbams ankstyvą pavasarį. 

Dar norėčiau paminėti, kuo santvaros yra pranašesnės už standartines gegnes:

ą) Sunaudojama apie 20% mažiau medienos
b) Reikia mažiau pamato ir mažiau nešančių sienų.
c) Mediena yra reikiamai išdžiovinta, kalibruota ir sertifikuota
d) Stogo konstrukcija surenkama kur kas greičiau nei su paprastom gegnėm.
e) Visas stogo konstruktyvas yra suprojektuotas tos srities profecionalų, kas garantuoja mažiau problemų ateityje. (Taip tikimės :) )


Statybų lyga, pagal pirminius skaičiavimus pradžiai buvo suprojektavę atstumus tarp santvarų 90cm (būtent toks atstumas ir yra dažniausiai projektuojamas santvaroms), tačiau konstruktorius rekomendavo dėti 80cm. Tokį atsumą ir pasirinkome.

Visi pasiruošiamieji darbai buvo atlikti dar žiemą, tad beliko sulaukti pavasario ir pradėti darbus.
Einant mūro darbams į pabaigą, susisiekiau su stogdengiais, informavau juos apie darbų stadiją ir sutarėme dėl darbų starto. Likus kelioms dienoms iki suplanuotų darbų pradžios, vyrai atsivežė pastolius, medieną ir už kelių dienų pradėjo darbus.


Po poros dienų, teko stabdyti darbus, nes tik po mūrlotų sumontavimo pastebėjau, kad mediena  - neimpregnuota. Pasirodo stogdengiai sumaišė užsakovus ir jų mediena pakliuvo mums. Sprendimo variantai buvo du, laukti kol atveš impregnuotą medieną, bet tas būtų užtrukę keletą dienų, arba mūrlotus impregnuoti patiems, Tokį sprendimą ir priėmėme. Vyrams teko numontuoti mūrlotus, juos impregnuoti ir susukti atgal. Džiaugsmo nebuvo nei jų  nei mūsų akyse, tačiau pripažino suklydę ir sukandę dantis trūkumus pašalino. Likusią medieną (grėbestus, makaronus), jau impregnuotą, atsivežėme pakartotinai iš lentpjūvės, o esamą medieną stogdengiai išvežė reikiamam užsakovui :)
Toliau darbai ėjosi kaip iš pypkės.
Atvežtos santvarosRezultatas po poros dienų.

Vėliau sekė plėvelės montavimas ir grebėstavimas. Plėvelę pasirinkome tokią:

Čerpes pasirinkome Creaton "Titania" pilkos spalvos. Čerpes užsakėme "Uab Agmeka", jų bendravimu likau patenkintas. 
 Pakalimo spalvą pasirinkome šviesiai pilką, praktiškai baltą.
Pradžioje mediena buvo nugruntuota, o vėliau dažoma. Matosi kamputis jau padažytas, mūsų pasirinkta spalva.

Atkreipkite dėmesį, kad prieš plėvelę, įlajų vietose, buvo dedami skardos lankstiniai, kurie yra kaip apsauga, jei kada prakiurtų plėvelė..taip dar nebuvau matęs niekur, bet stogdengiai taip rekomendavo, tad teko pasitikėti jų kompetencija.


Vėliau sekė sekė čerpių montavimas.

Pradžioj gavosi šioks toks nesusikalbėjimas, Pasirodo, Agmeka per klaidą neįdėjo čerpių laikiklių, tad stogdengiai pagalvoję, kad jų neketiname dėti, dalį stogo sumontavo be jų, tačiau išsiaiškinus tai, teko tą dalį perdėti.
Šiaip, ar tie laikikliai yra būtini yra vieta diskusijai. Pasak stogdengių, tie laikikliai yra tikrai ne būtini ir ne tik Lietuvoje (mes gi visur taupom), bet ir skandinavijos šalyse, kur jie tikrai ne vienus metus praleido montuodami stogus, tų laikiklių niekad nemontuoja. Na, aš laikiaus savo nuomonės, kad laikikliai reikalingi ir juos stogdengiai sumontavo. Vieni juos montuoja kas trečią eilę, kiti kas penktą, pas mus turbūt kas antrą :)

O taip atrodo užbaigtas stogas
Rezutatu esame patenkinti. Ar ateityje rinkčiaus santvaras? - Taip.
Gal pradžioje kaina santvarų ir atrodo kiek didesnė, bet viską įvertinus, kaina gaunasi labai panaši, o gal net ir mažesnė. Pasak Team41 stogdengių, lietuviai vis labiau atranda santvaras ir įvertina jų privalumus.

Dar vienas privalumas, kurio nepaminėjau, jog nebereikia ruošti pagrindo lauko dailylenčių pakalimui. Dailylentės yra kalamos tiesiai prie santvarų ir nereikia jokių papildomų paruošiamųjų darbų.

35 komentarai:

 1. Gražus stogas :) ar suskaičiavote kiek kainavo? (Ar finansinės statybų pusės neviešinate?)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Koks sio stogo nuolydis? Visgi kokia stogo 1kv.m. (stogo ploto) kaina gavosi santvaru su cerpem ir darbais? :) esame tame etape labai idomi informacija:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kuo šiltinsit perdangą? Vatą tokioj raizgalynėj klot ne baisiai idomu atrodo..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Siuo metu ir suku galva siuo klausimu. Dazniausiai purskia celiulioze bet man ko tais ne prie sirdies si medziaga. Puleretano putos taip pat esame atmete, tai gal purskiama akmens vata....

   Panaikinti
 4. O kodel atmetete poliuretano putas?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kiek tie argumentai rimti bet imone kuri gamino santvaras gyvenamose patalpose nerekendavo...minejo kad pirmas dienas po ispurskimo buti patalpose is vis draudziama del chemijos...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Gal gilite pasidalinti mintimis kodel rinkotes butent tokia stogo plevele, o ne kaip pvz Tyvek, ir cerpiu pasirinkima kas leme sio gamintojo? Tiesiog pasirinkimas milzininkas,kas Jums padejo apsispresti?

  AtsakytiPanaikinti
 7. Plevele patikejau isrintki meistram. Liepiau pirkti gera :) Dar su rezervu pleveles stori parinko..kaip bebutu, kaip stogdengiai sako, cerpiniam stogui plevele nera tiek svarbi kiek butu svarbi skardiniam stogui, nes ten ne rentai kaupiasi kondensatas...kas del cerpiu, tai mums buvo svarbu, kad cerpes leistinas nuolydis butu kuo mazesnis, nes stogas musu ganetinai ploksciais. Sis modelis leidzia nuolydi nuo 10 laispniu, turi trigubo uzrakto sistema, taip pat konsultavausi su keleta skirtingu stogendiu, tad apie sias cerpes astiliepe teigiamai. Plius gamintojo garantija 50 metu.
  Dar svarsteme tondach cerpes, bet ju ir garantija mazesne ir nuolydis man rodos nuo 20laipsniu buvo, o tai jau ribine riba musu stogui...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš irgi pasirinkau titania čerpes prieš 3 metus. Visdar atrodo kaip šiandien sudėtos.Nuolydis pas mane 15 laipsnių ir jokių problemų.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 8. Sveiki. O kaip Jums montavo santvaras - rankomis ar krano pagalba? Kiek užtruko montavimo procesas? gal turite nuotraukų iš montavimo eigos?

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kol rinkausi stogdengius, tik sie pasake kad jiems krano nereikes, tad viska susikele rankomis. Pats montavimas tai kelios dienos ir baigta. Nuotrauku montavimo eigos neturiu.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Keliese per pora dienų sudėjo santvaras?
  Kiek laiko užtruko su plėvelės uždėjimu?
  Ir kiek laiko pilnai čerpes sudėjo?
  Tai santvaros tvirtinasi prie murloto ir per kampus ar dar yra kokie papildomi ryšiai?

  AtsakytiPanaikinti
 11. Dirbo dviese, uztruko gera menesi, bet del netinkamu oru, iseiginiu ir panasiai. Manau drasiai galima susisukti i 3 savaites. Kiek uztruko atskiri procesai: plevele, grebestavimas, cerpiu montavimas dabar jau nepasakysiu, nes to nefiksavau.
  Kas liecia murlota, tai jo ismatavimai mane pradziai sokiravo :) 8x15, nors kaip jie sako dazniausiai deda 5x15, nes to santvarom pilnai pakanka. Pradziai santvaras prie murloto prisisaude vinimis, o paskui is abieju pusiu dejo kampuocius. Standartiskai sake deda kampupti tik is vienos puses, bet as reikalavau kad sudetu is abieju pusiu. Taip pat kampuocius liepiau sudeti visur kur santvaros jungiasi kampais..

  AtsakytiPanaikinti
 12. amerikonai tik tokias santvaras ir daro, gamindami gamykloje jas. Sutaupo ir medžio ir laiko ir pinigų. Nors pas mus jog gal net brangesnės ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Santvaru kaina nera maza, bet viska ivertinus, musu atveju bent jau, gavosi manau pigiau nei butu gavesi su gegnem, kur butu reikeje ir daugiau pamato, sijos ir pan..santvaros dar koki 20proc but buve pigesnes jei butume rinkesi zingsni 90cm, ko pagal projektuotojus butu per akis. Plius jei stogas butu paprastesnis, su maziau slaitu, santvaros dar atpigtu, nes kuo daugiau vienodo konstruktyvo santvaru tuo ju gamyba paprastesne, tuo kaina mazesne

   Panaikinti
 13. Ar galit rekomenduot murininkus?

  AtsakytiPanaikinti
 14. Sveiki,

  Panasu ir mums stogui bus naudojamos sijos.
  Beje niekaip nerandu kaip Jums parasyti asmenine zinute. Nes as dar tik pradzioje laukiu statybos leidimo bet butu smagu pakalbinti del kontaktu. Aciu

  AtsakytiPanaikinti
 15. Sveiki,

  Panasu ir mums stogui bus naudojamos sijos.
  Beje niekaip nerandu kaip Jums parasyti asmenine zinute. Nes as dar tik pradzioje laukiu statybos leidimo bet butu smagu pakalbinti del kontaktu. Aciu

  AtsakytiPanaikinti
 16. Ar stogo šiltinimui nesvarstote mineralinės birios vatos?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. būtent tokį būdą ir pasirinkome :) kaip tik šiandien pradedami pirmieji darbai :)

   Panaikinti
  2. Iš knauf? Ar isover? Mes lygiai taip pat ruosiames mūryti is keramikos, daryti santvaras ir šiltinti biria vata, truputį neramu tai, kad nėra bandymų dėl poveikio sveikatai - visgi stiklo dulkės. Knauf apie tai nieko nerašo, o Isover aprašyme rašo, kad bandymų metodas dar nustatinėjimas ir bus tikslinama. Kur Jūsų rekuperatorius - ne palubėje? man įdomu kaip suderinti jo buvimą stoge su tokio tipo šiltinimu. Gal galite pasidalinti firmos pavadinimu, kuri pūs vatą?

   Panaikinti
 17. tiksliau mes siltinsime biria akmens vata, man rodos pirks iš paroc. Darbus atliks http://www.purskiamavata.lt/.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Šitas variantas būtų labai priimtinas, bet va jei stogas prakiurs ir vandens prigers, sako, kad akmens vata praranda šilumines savybes, produkto aprašyme trumpalaikis įmirkis žymimas NPD - nedeklaruojamas. Biri stiklo vata neįgeria drėgmės, bet gaminama iš perdirbto stiklo, dėl to jos poveikis sveikatai kelia nerimą. Kita vertus, stiklas iš smėlio, gal čia viskas tvarkoj :) Na mes turim bent metus laiko galvojimui, o Jums sėkmės, lauksim šiltinimo darbų foto :) ačiū už kontaktą dėl purškimo. gal stebuklingų mūrininkų kontaktu pasidalintumėte? asvilmute@yahoo.com

  AtsakytiPanaikinti
 19. Na jei jau stogas prakiurs, tai vata bus mažiausia problema:) Nematau, kad reiktų apie tai galvoti renkantis šiluminę medžiagą. Vata sąligininai yra pigi medžiaga, lyginant kiek kainuotų likviduoti stogo prakiurimo padarinius. Kaip man kažkadą aiškino vienas darbų vadovas, kad gyvenamuosiuose pastatuose jie naudoja akmens vatą, o pramoniniuose objektuose - stiklo vata..kiek čia tame tiesos, sunku pasakyti. Mas asmeniškai labiau prie širdies akmens vata, bet kiekvienam savo.

  AtsakytiPanaikinti
 20. o kokį sluoksnį purškėt?

  AtsakytiPanaikinti
 21. Dar nepurskem, ta planuojam pasidaryt ryt:) bet purksti ketiname siek tiek daugiau nei 40cm. To pagal paskaiciavimus uztekti turi ir a+ klasei:) bandysiu sia sav aprasyti visa darbu eiga.

  AtsakytiPanaikinti
 22. Sveiki, kokiu ismatavimu mediena naudojot stogo makaronams ir grebestavimui?

  AtsakytiPanaikinti
 23. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 24. Sveiki Audriau, labai laukiam Jūsų kitų įrašų :) Superinis blogas :)

  AtsakytiPanaikinti
 25. Domina kokiu matmenu grebestai buvo dedami?

  AtsakytiPanaikinti
 26. Laba,
  labai panašią situaciją turiu su santvarom, bet 90cm žingsniu, čerpėm tom pačiom, net iš ten pat ir kilo klausimai: kokie grebėstai ir koks žingsnis ? Beje pilkos ar juodos matinės čerpės? Kokį lietaus sistemos spalvos kodą ėmėt ?

  AtsakytiPanaikinti