2017 m. rugsėjo 27 d., trečiadienis

Perdangos šiltinimas

Dar vienas etapas įveiktas :) kaip bebūtų keista, tačiau viskas ėjosi kaip per sviestą.

Ilgai galvojau kokią medžiagą pasirinkti nes šiai dienai variantų tikrai yra: Putplastis, ekovata, akmens vata (biri/plokštės), stiklo vata,  poliuretano plokštės, purškiamas poliuretanas ir t.t. kiekvienas su savo pliusais ir minusais. Tad teko atmetimo būdų rasti sau tinkamiausią variantą.

Akmens vata plokštėmis
šį variantą atmetėme iškart, nes tarp tokio "miško" santvarų santvarėlių, būtų tiesiog fiziškai neįmanoma sukloti visko kokybiškai. Toks darbas taip pat pareikalautų labai daug laiko. Štai kaip atrodo "miškas".
Purškiamas poliuretanas
konsultavausi su santvarų gamintojais, tai jie rekomendavo šios medžiagos nesirinkti.  Jie patys tokį šiltinimo būdą savo praktikoje taiko tik pramoniniuose objektuose, fermose, angaruose. Įstrigo jų komentaras, kad po išpurškimo iš vis keletą dienų negalima eiti į patalpas, nes ore tvyro "chemija".

Poliuretano plokštės
didelė kaina

Stiklo vata
per daug nesigilinau, tačiau artimiausia šiai šiltinimo meždiagai, kita medžiaga akmens vata, kuri man labiau prie širdies.

taigi liko du realūs kandidatai: biri akmens vata bei eko vata. 
Eko vata kiek žinau pasižymi ir geresnėm šiluminėm ir garso savybėm, tačiau taip jau gavosi gyvenime, kad teko stebėti kaip dega stogas, kuris buvo šiltintas būtent eko vata. Tąkart gaisrininkai minėjo, kad "nespėja važiuot gesint" stogų šiltintų šia vata. Kiek ten tiesos jų žodžiuose aš netikrinau, tačiau man tai buvo rimtas argumentas, šios medžiagos nesirinkti. Nors kaip deklaruoja gamintojai, ekovata yra įmirkytą "druskose" ir degimo metu ji virsta vandeniu, ko pasekoje silpsta degimo procesas...Kaip bebūtų, mes pasirinkome birią akmens vatą ir sprendimu esame patenkinti.


Pats šiltinimas truko gerą dieną, tačiau pasiruošimui laiko reikėjo kur kas daugiau.
Turėdamas laisvo laiko, tvirtinau 5cm x 5cm bruselius prie santvarų ir per geras kelias dienas susisukau visą kūba bruselių :) Tvirtinimui naudojau ESSVE medsraigčius 5x100.
Supratęs, kad plėvelės tvirtinimas pareikalaus dvigubai daugiau laiko, nusprendžiau šį darbą patikėti tiems, kas iš to valgo duoną :)

Plėvelę pasirinkome atspindinčią/armuotą. Ją prie bruselių tvirtinome "makaronais" 5cm x 2,5cm, kas 25cm.

Plėvelę prie sienos klijavome lipnia juostele.

Fasado putplastį klijavome iškeldami jį apie 50cm aukščiau žiedo. Taip suformavome tam tikrą lovį, į kurį pripūtėmę vatą.Taip atrodo dalis apšiltinto ploto.

Darbus atliko http://www.purskiamavata.lt/. Jų darbų esu daugiau nei patenkintas. Jei visi dirbtų taip kaip ši komanda, statybos būtų vienas malonumas. Viską atliko laiku ir tinkamai. Po darbų susitvarkė ir visas šiukšles išsivežė.

26 komentarai:

 1. Jau galima šildytis name :) O mes dar tik tvorą statomės.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Smagu, kad viskas pagal plana. Man dar toli iki sio etapo bet renkuosi info, jei nepaslaptis kokia medziagu kaina (m3) bei kur gavote geriausia offeri ir darbu kaina? (Pagal ka skaiciuoja)?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kaina skaiciuoja uz kuba: darbai + medziagos = ~35eur. Daugiau mažiau kainos pas visus vienodos, tačiau kai kurie dirba išvien tik su eko vata, kas man netiko.

   Panaikinti
 3. O Knauf Supafil nesvarstėt? Pačiam irgi reikės šiltinti santvarinę perdangą tai kolkas apsistojau ties Supafil..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. kadangi tai yra stiklo pluosto, rinkaus kas labiau prie sirdies ;)

   Panaikinti
 4. Aš taipogi susidomėjęs purškiama o ne plokštine vata. Imponuoja, kad darbas atliekamas sparčiai ir gerai užsipildo visi tarpai. Kažin jos smarkesnis vėjas neišpūtinėja? Gal ji kažkiek sulimpa? Dar aš niekaip neįsivaizduoju, pro kur įlenda ir išlenda, kadužbaigtų perdangos išpūtimą? :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. jie pasilieka maza liuka, per kuri uzlipa ant perdangos, baige darbus, per ta pati liuka islenda lauk, uztaiso liuka, palikdami tik skyle zarnai. per ta skyle pripucia vata buvusioj liuko vietoj. veliau uztaiso skyle.

   Panaikinti
  2. vėjas neturėtų išpūtinėt, nes tiek pats lovys yra aukščiau suformuotas, bei dar bus stogo pakalimas, tad ten tik oras vaikšios be didesnių vėjų...beje dabar vedžioja ortakius ir kai kur daužydami skyles pažeidė plėvelę, tai vata laikosi ir be plėvelės..yra susipresavusi.

   Panaikinti
 5. Dėl eko vatos man kažkokie tai mistika ir iš serijos vienas bobutė sakė..... Šiltinome ekovata purškiama ir problemų nematome, o degti, tai dega viskas.
  Beje koks tankis supūstas ?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei tai būtų iš penktų lupų nugirstas faktas, net nebūčiau minėjęs :) ne bereikalo eko vata turi tik B1 degumo klasę, tuo tarpu akmens vata A1.
   Mes šiltinome 40cm.

   Panaikinti
  2. Visiškai pritariu Audriui. Akmens vata priklauso A1 degumo klasei. T.y. ji nedegi ir atlaikanti iki 1000 °C temperatūrą šiltinimo izoliacija.

   Panaikinti
 6. Sveiki, o tuos brūselius prie santvarų būtina sukti? negalima tiesiai plėvelės prie santvarų prikalt?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Būtina. santvaros yra didelis ir jos realiai tokios kaip ir palaidos per apatinę dalį...jas reikia "surišti". Tam ir reikia tuos bruselius susukti.

   Panaikinti
 7. Maksimali siluma kaip ir Gamo ,purskia putas kurios jau po 48 h nera cheminio kvapo,minejot kad tokia buvo jusu priezastis kodel nesiltinote putupoliuretanu,sitos dvi imones dirba su svariausiom medžiagom,kuriu sudedamoji dalis 50 % vanduo,.po 2020 pagal Kioto protokola visi tures pereit prie ekologiškesniu šiltinimo medžiagu.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Sveiki, atėjau irgi prie šio etapo. Reikia apšiltinti perdangą. Niekaip nenusprendžiu, kas būtų geriau.. Žiūrit pagal šiluminę varžą, tai ekovata - celiulioze (perdirbtas popierius) yra geras variantas, o geriausias yra medžio plaušo vata. O bet tačiau - abi medžiagos yra degios. Akmens vatos šiluminė varža mažoka, bet yra nedegi. Hmm...
  Kaip ten jums gyvenasi po akmens vatos klodu? Nešalta? Stogo garsai nesigirdi? Pasėdo kiek ta vata ar ne?
  Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveikas, aš pasirinkau GAMO atviru poru purškiamas putas tiek sienom tiek stogui šlidinti iš vidaus, jos vieninteles iš gausybes siūlomu yra ekologiškos be jokios chemijos ilgaamžes elastingos. Manau seis laikais nėra tobulesnio apsildinimo varianto.

   Panaikinti
 12. Dalinuosi šiuo liudijimu su partneriais, kuriems sunku užmegzti santykius, nes yra ilgalaikis sprendimas. Mano vyras paliko mane ir mūsų 2 vaikus dėl kitos moters 3 metams. Stengiausi būti stipri tik dėl savo vaikų, bet nesuvaldžiau skausmo, kuris kankino širdį. Buvau įskaudintas ir sutrikęs. Man reikėjo pagalbos, todėl patyriau internetą ir aptikau svetainę, kurioje pamačiau, kad burtininkė daktarė Ellen gali padėti susigrąžinti meilužius. Susisiekiau su ja ir ji už mane pasakė specialią maldą ir burtus. Mano nuostabai, po 2 dienų vyras grįžo namo. Taip susirinkome ir šeimoje buvo tiek daug meilės, džiaugsmo ir ramybės. Taip pat galite susisiekti su dr. Ellen, galingu sprendimų padėjėju
  1) susigrąžinti savo buvusį vaikiną
  2) Suveskite vyrą ir žmoną
  3) nustokite kartoti košmarus
  4) Žolelių gydymas nuo ŽIV ir vėžio
  5) Galingas stebuklingas žiedas
  6) sėkmės žavesys
  7) Atsikratyti obsesijų
  8) Gimdymo ir nėštumo problemos. Susisiekite su juo elektroniniu paštu: ellenspellcaster@gmail.com
  Whatsapp +2349074881619

  AtsakytiPanaikinti
 13. Smagu girdėti, kad rinkoje tiek daug šiltinimo alternatyvų, tačiau minusas tas, kad kai kurios iš jų nepasirenkamos dėl informacijos stygiaus ar laiko stokos ieškant tos informacijos.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Džiaugiuosi, kad esu čia ir tariu padėkos žodį daktarui Isikolo.
  Niekada nemaniau, kad vėl pamatysiu savo santuoką, nepaisant to, kad viskas jau buvo prieš mane, daktaras Isikolo atėjo man į pagalbą. Turėjau problemų namuose, dėl kurių vyras išvyko, o aš jau buvau nėščia ir man tapo sunku išsiversti be jo gyvenime. Jo šeima mane palaikė visą laiką, bet niekas negalėjo padėti mums susijungti, išskyrus daktarą Isikolo, kuris atsakė tuo metu, kai man labiausiai reikėjo pagalbos. Jis išsprendė problemą ir mano vyras grįžo namo pas mane vos po 48 valandų, nes vis dar gyveno su manimi tame pačiame mieste. Nuostabu, kai randi pagalbą ten, kur mažiausiai manai, kad gali sulaukti pagalbos. Dar kartą dėkoju dr. Isikolo už viską, ką darote, kad padėtų žmonėms, kuriems labai reikia pagalbos. Rašykite jam el. paštu: isikolosolutionhome@gmail.com arba WhatsApp telefonu +2348133261196

  AtsakytiPanaikinti
 15. Mano vyras, su kuriuo kūriau savo gyvenimą 23 metus, paliko mane ir vaikus be žodžio. Viskas užgriuvo ant manęs ir aš ištiesiau ranką į mūsų artimuosius ir niekas negalėjo padėti. Atėjo laikas, kai jis pateikė prašymą dėl skyrybų net tada, kai neturėjome jokių problemų ar ginčijomės dėl nieko pražūtingo. Daktaras Isikolo atėjo man į pagalbą ir išsprendė problemą, kurią turėjau su savo vyru. Jis vėl mus sujungė ir grįžo namo pas mus. Iš tiesų gyvenimas yra paslaptingas, ir aš niekada nemaniau, kad patiriu tai, ką išgyvenau, bet ačiū daktarui Isikolo, kuris dirbo už mane ir patikino teigiamus rezultatus po 48 valandų, kurie iš tikrųjų išsipildė, kaip jis žadėjo. Jis taip pat gali išspręsti jūsų problemas, jei susisieksite su juo dabar. Rašykite jam per WhatsApp telefonu +2348133261196 arba el. paštu: isikolosolutionhome@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 16. Man džiugina mano širdis, kad būčiau čia, kad pasakyčiau padėkos žodį dr. Isikolo.
  Niekada nemaniau, kad galėsiu dar kartą pamatyti savo santuokos darbą, nepaisant to, kad viskas jau veikė prieš mane, dr. Isikolo atėjo į mano gelbėjimą. Aš turėjau problemų savo namuose, dėl kurių mano vyras paliko, ir aš jau buvau nėščia, ir man tapo sunku susitvarkyti be jo gyvenime. Jo šeima mane palaikė visą laiką, bet niekas negalėjo padėti mums suvienyti, išskyrus tai, kad dr. Isikolo, kuris atsakė tuo metu, kai man labiausiai reikėjo pagalbos. Jam buvo išspręsta problema ir mano vyras grįžo namo namo iškart po 48 valandų, nes jis vis dar gyveno tame pačiame mieste su manimi. Tai gana nuostabu, kai randate pagalbą, kur, jūsų manymu, galite gauti pagalbos. Dar kartą ačiū dr. Isikolo už viską, ką darote, kad padėtumėte žmonėms, kuriems labai reikalinga pagalba.Siųskite jam el. Laišką isikolosolutionhome@gmail.com arba „Whatsapp“ jį telefonu +2348133261196

  AtsakytiPanaikinti