Kad namuose bus akvariumas, žinojau dar prieš namo statybas, todėl jau projektavimo metu, buvo priimti tam tikri sprendimai, kad akvariumo priežiūra vėliau neapkarstų :)
Visų pirmą, reikėjo pasirūpinti tvirtu pagrindu. Akvariumo vietoje, prieš betonavimą, nusimačiau kur kas rimtesnį grindų sumuštinį, kuris garantuotai laikytų, vieną kitą papildomą toną. Po pagrindu klojome, ne standartinį putplastį EPS100, o ekstrūdinį.
O dvigubame smėlbetonio sluoksnyje paskandinome nuo rostverko likusius armatūros karkaso gabalus.
Taip pat, prie akvariumo numatytos vietos, atsivedžiau vandentiekį ir kanalizaciją.
Vandentiekis tam, kad akvariumas visada turėtų nuolatinį šviežio vandens papildymą, o kanalizacija - kad būtų kur akvariumo vandens pertekliui išbėgti. Taip pat atsivedžiau keletą skirtingų elektros taškų, kad visą valdymą apšvietimo ir panašių įrenginių, galėčiau valdyti išmanaus namo sistema.
Įgyvendinus šiuos esminius momentus, keletą metų, taip ir stovėjo tuščia niša.... Ilgai galvojau kokio akvariumo noriu, o tiksliau, kokį akvariumą paveš piniginė :)
Vis pavartydavau "second hand" skelbimus, kol vieną dieną aptikau pagal išmatavimus "so so" tinkamą variantą. Pirminė vizija turėjo būt ne mažiau 3m ilgio akvariumas, bet susitaikėm ir su 2m :) Pirkau kartu su metaliniu rėmu ant kurio ir pastatėme akvariumą.
Jei pargabenimas, šio akvariumo kartu su rėmu, iš Rūklos į Vilnių atrodė iššūkis nemenkas, tai paieška baldininko, kuris apsiimtų pagaminti tinkamą baldą, buvo Mission Impossible 6. Ir saviems skambinaus ir per draugus, visi atvažiuoja, pakraipo ūsą ir dingsta be galų :)
Taip ir prastovėjo akvariumas ant rėmo kokius metus, kol žmona nepaklausė - o tai, ko tu pats nenori jo pamėgint pagamint?
-Baldų gamyba? Aš? NO WAY!
Tokią poziciją buvau užėmęs kokią savaitę, kol nepradėjau po truputį domėtis, kur čia MDF plokštes pjausto, kur čia MDF dažo ir kuo ilgiau domėjaus tuo darėsi aiškiau, o gal visgi ir pavyktų? :)
Taip gimė ir projektas ir įmonę radau, kuri ir supjovė ir nudažė, teliko tik parsivežt, o parsivežus susimontuoti :)
Rėmas, tikrai ne idealiai suvirintas, ko pasekoje, teko priimti tam tikrus kompromisus. Statramsčiai suvirinti taip, kad atstumai tarp jų visi skirtingi. Tad teko susitaikyt su mintim, kad jei durelės ir varstysis, tai ne visos :) Už šios minties užsikabinęs surinkau apatinę dalį baldo. Dvi iš penkių durelių varstosi kuo puikiausiai, kitos - standžiai prisuktos prie rėmo :) Bet kažkokių nepatogumų tai nesukelia, nes atidaręs vienas dureles, puikiai prieini tiek prie vienos pusės tiek prie kitos, o ir sandeliuoti po akvariumu, kažko baisiai neketinome, tad "problem - solved".
Užtrukau gerą dieną ir viršutinis karkasas su fasadais buvo baigtas. Kitąkart pirkčiau gal kiek kitokius lankstus, kuriuos galima reguliuoti ne tik pirmyn ir į šonus bet ir aukštyn/žemyn, ko pasekoje, teko šiek tiek pasižaisti kol visas dureles sureaguliavau į vieną aukštį.
Dar noriu praminėti, kad akvariumas yra atviras, todėl visa drėgmė, kuris kils nuo akvariumo, turėtų būti išnešiota rekuperatoriaus pagalba ir rezultate turėtume namuose turėti kažkiek daugiau drėgmės. Jei spintelė iš viršaus būtų uždara, reiktų ir akvariumui daryti dangtį, kad nuo drėgmės nepūstų MDF plokščių.
Ką daryčiau kitąkart kitaip? Turbūt nusimatyčiau rekuperatoriaus ištraukimo angą kiek arčiau akvariumo dėl dar geresnio oro paėmimo nuo akvariumo.
Nu labai super padirbėta. Sveikinu, mes ir turime nusimatę vietą ir vis dar svajojame kada pradėsime tą projektą. :)
AtsakytiPanaikintiPuikiai. Mes bute užsakinėdami baldus specialią spintelę sutvirtintą pasidarėm akvariumui. Tai taip ir pardavėm su visu butu.
AtsakytiPanaikintiTinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.
AtsakytiPanaikinti